Rony kategória speváčka

Modlitba pokoja

Modlitba pokoja chce poslucháča zastaviť v uponáhľanom svete. Rony zložila svoju prvú gospelovú pieseň a ponúka sa do služby mladým a do služby hudby.

interpret o sebe


"Rony" - vlastným menom Veronika Haluzová, textárka a skladateľka, bývalá frontmanka a zakladateľka kapely The Wave.

miesto pôsobenia

Košice

prečo by som mala vyhrať práve ja?

Boh si používa ľudí vo svojom pláne. V tomto pláne pociťujem povolanie k službe mladým a zároveň k službe hudby, veď platí: „Kto spieva, dvakrát sa modlí.“ A zároveň cítim pozvanie do tejto súťaže, neostáva nič iné, než sa nechať viesť. :)

skúsenosti s gospelovou tvorbou

Musím sa priznať, že “Modlitba pokoja“ je moja prvá čisto gospelová skladba. Doteraz som sa venovala “svetskej tvorbe“, aj keď by som to takto oficiálne nikdy nenazvala. Hrávala som s kapelou a ako plynul čas, ľudia za mnou začali chodiť s reakciou: „Počuj, tvoja hudba je inšpirovaná Bohom“. Poviem pravdu, že som si to nikdy predtým neuvedomovala, ale keď som si začala prechádzať svoje texty, zistila som, že majú pravdu. Boh je mojou súčasťou tak ako aj hudba, ktorú produkujem. Pán si nás proste použije, aby sme rodili dobré ovocie, kde je to potrebné. :)

interpret o skladbe

Skladba by mala byť zastavením v dnešnom uponáhľanom svete. My, ľudia, sa venujeme často len tomu, čo nám nahovára svet, že musíme. Sama mám veľký problém v boji s časom pre rôzne cesty-necesty, čo zneužíva “kamarát stres“. Myslím, že každý z nás by mal mať svoju modlitbu pokoja, aby sme mohli chytiť druhý dych.

kedy vznikla skladba

7. marec 2016

text piesne

Poď, ťa pozývam
do modlitby pokoja.
Ty si skrytý Pán,
v tebe v dôvere zotrvám.

Už ani lístie nešuští,
ani vietor na púšti,
ani kvapky na strechách,
nič nás neruší.
Tak príď...

Si mojou posilou,
mojou piesňou,
mojím nábojom
v boji s tiesňou,
mojím chodníkom,
keď nevidím, kam ísť.
Si mojím majákom,
keď som v diaľke,
keď sa vzdávam snov o rozprávke.
Keď nevládzem, Ty neváhaš prísť.

Ty si večný Kráľ,
Pane, hovor, počúvam.
Pastier stratených,
potešiteľ skrúšených.
Tak príď...

Chcem zahlasovať za túto pieseň

Hlasovať môžeš za jedného interpreta v každej kategórii, spolu môžeš odovzdať tri hlasy. Po odoslaní aspoň jedného hlasu budeš automaticky zaradený/á do žrebovania o hodnotné vecné ceny. Vyhrať môžeš napríklad CD, DVD-album, knihu, lístok na Festival Lumen či CampFest. Počas Veľkého finále (5. mája o 20:00 v živom rozhlasovom prenose) vyžrebujeme 20 výhercov.

Povedz o nej svojim známym

gospeltalent na igospel.sk