Je tu Gospeltalent TOUR 2016, mladé talenty i stálice gospelu mieria do regiónov

Päť slovenských miest zažije na jeseň unikátny gospelový galavečer za účasti mladých talentov i stálic kresťanskej hudby. Najúspešnejší v celoslovenskej súťaži Gospeltalent vyrážajú s podporu známych interpretov na premiérové turné a navštívia Prešov, Levoču, Ružomberok, Považskú Bystricu a Trnavu.

Chcem sa dozvedieť viac!
Gospel talent 2016 ilustration

gospeltalent na igospel.sk

Štvrtý ročník súťaže pre začínajúcich hudobných gospelových interpretov, ktorá víťazom pomôže zviditeľniť sa na slovenskej gospelovej hudobnej scéne prostredníctvom Rádia Lumen, portálu iGospel a mediálnych partnerov podujatia, umožní im nahrať autorskú skladbu v nahrávacom štúdiu a zabezpečí podporu pri štarte na profesionálnej gospelovej hudobnej scéne.

 Prihlásiť sa môže každý hudobný interpret (spevák, speváčka, skupina/zbor), ktorý v roku začatia súťaže v tejto pozícii vystupuje maximálne päť rokov (pôsobí od 2011 a neskôr) a obsahom textov svojich skladieb ho možno zaradiť medzi gospelových hudobných interpretov. Interpret môže prihlásiť ľubovoľnú skladbu, ktorej je autorom. Kapela môže prihlásiť ľubovoľnú skladbu, ktorej je autorom. Zároveň však musí ísť o skladbu, ktorá nebola nikdy predtým nahrávaná v profesionálnom štúdiu. Do súťaže sa môžu zapojiť aj účastníci predošlých ročníkov súťaže, ale s inou skladbou než v prípade súťaže Gospeltalent 2013, resp. 2011.

Gospel talent 2016 organizuje portál iGospel a spevák a skladateľ Richard Čanaky v spolupráci s Rádiom Lumen. Súťaž sa od jej vzniku v roku 2009 uskutočňuje pod záštitou poslanca Európskeho parlamentu Miroslava Mikolášika, ktorý je zároveň organizačným garantom projektu. Hlavným mediálnym partnerom súťaže je portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) – www.teraz.sk.

 

Súťaž Gospeltalent 2016 štartuje 15. februára.
Po štyroch etapách ju ukončí finálové kolo 5. mája.

Súťaž prebehne vo viacerých fázach. Spomedzi všetkých prihlásených skladieb vyberie širšia desaťčlenná odborná porota semifinalistov v rámci troch kategórií (spevák, speváčka, skupina/zbor). Tí z nich, ktorí v semifinálovom internetovom hlasovaní získajú od fanúšikov najviac hlasov, postúpia do Veľkého finále. V živom finálovom prenose o víťazoch rozhodne hlavná odborná porota.

Traja interpreti, ktorí sa stanú víťazmi súťaže, získajú od organizátorov možnosť bezplatného nahratia a masteringu jednej víťazom vytvorenej skladby v nahrávacom štúdiu Umpax v Prešove. Musí ísť o novú skladbu, ktorá nebola nikdy predtým nahrávaná v  profesionálnom štúdiu. Nahratie skladby sa uskutoční do 31. júla 2016. Rádio Lumen zaradí podľa vlastných kritérií tieto skladby do rotácie vo vysielaní a zároveň ich nasadí ako novinky do Gospelparády v období do troch mesiacov od vzniku profesionálnych verzií skladieb.
Víťazi zároveň získajú možnosť vystúpiť na kresťanských festivaloch na Slovensku, koncertné vystúpenie v Bruseli (v spolupráci s garantom Miroslavom Mikolášikom, poslancom Európskeho parlamentu), koncertné vystúpenia v rámci jesenného turné Gospeltalentu, predstavenie v sieti mediálnych partnerov súťaže, ako aj 3-dňový pobyt v špičkovom ubytovacom zariadení vo Vysokých Tatrách. Interpret, ktorý získa Cenu fanúšikov, zároveň vyhrá bezplatné natočenie klipu k víťaznej skladbe.

Gospel talent 2016 - dakujeme partnerom
Europoslanec Miroslav Mikolasik

Pod záštitou

TERAZ.SK

Hlavný mediálny partner

Penzion Nebeski Polar

Špeciálni partneri

Organizátori

Mediálni partneri

Partneri

Gospel Talent 2016 zverejní viac informácii uz 15. februára 2016

Vypočuj si hymnu Gospeltalentu 2016

Semifinálové skladby

všetky kategórie spevák speváčka skupina / zbor

Dôveruj Bohu

Tomáš Dedič

Dôveruj Bohu

Dôveruj v Boha a on ťa vyslobodí, urob priamou svoju cestu a dúfaj v neho, upozorňuje skladba, ktorá vychádza z biblickej Knihy...

V tvojej láske rásť

Marek Malina

V tvojej láske rásť

Skladbou vyjadruje osobnú túžbu po rastúcom hlade a vášni k Bohu a po neustálej osobnej premene mysle a srdca.

Hľadajú

Roman Dovala

Hľadajú

Pieseň je o dôvere v Krista a opisuje momenty, keď nás ľudia nechápu a keď občas nechápeme ani sami seba, hovorí autor.

Radosť bláznov

Kiko Balco

Radosť bláznov

Folk-popový pesničkár rád píše piesne, ktoré sú požívateľné pre všetkých - aj neveriacich. Súťažne chce Bohu poďakovať za dar bláznivej radosti.

Budeme kráčať

Vlado Regás

Budeme kráčať

Pre speváka a gitaristu Vlada Regása je hudba jeden zo spôsobov, ako si robiť radosť zo života. Súťažne pozýva odpočinúť si do...

Kvôli tebe Pane môj

Tadeáš Jacko

Kvôli tebe Pane môj

Aj keď som obklopený veľkým bohatstvom, kvôli Bohu sa ho zriekam, hovorí študent teológie z Košíc. Do hudby vkladá modlitbu srdca.

Óda na Teba

Filip Siekel

Óda na Teba

študuje hru na gitare a žije hudbou. "Óda na Teba" je osobný žalm na oslavu Pána a jeho nesmiernu lásku k ľuďom.

Tak príď

Dávid DAVE

Tak príď

Hudbe sa venuje od detstva a verí, že na papier sa dá namaľovať hudba štetcom a že kvety sa dajú vytvárať pomocou...

Prianie

Luke Mizmor

Prianie

Pesničkár, čo píše pre veriacich i neveriacich, vyslovuje všetkým súťažné Prianie, aby prežili svoj život v neustálom odpúšťaní sebe i druhým.

Plán

Stanislav Lieskovský

Plán

Rád pracuje s mladými a súťažne vyzýva vydať sa všade s Bohom, lebo vtedy sa nemusíme báť. Aj kolegom v súťaži želá,...