Je tu Gospeltalent TOUR 2016, mladé talenty i stálice gospelu mieria do regiónov

Päť slovenských miest zažije na jeseň unikátny gospelový galavečer za účasti mladých talentov i stálic kresťanskej hudby. Najúspešnejší v celoslovenskej súťaži Gospeltalent vyrážajú s podporu známych interpretov na premiérové turné a navštívia Prešov, Levoču, Ružomberok, Považskú Bystricu a Trnavu.

Chcem sa dozvedieť viac!
Gospel talent 2016 ilustration

gospeltalent na igospel.sk

Štvrtý ročník súťaže pre začínajúcich hudobných gospelových interpretov, ktorá víťazom pomôže zviditeľniť sa na slovenskej gospelovej hudobnej scéne prostredníctvom Rádia Lumen, portálu iGospel a mediálnych partnerov podujatia, umožní im nahrať autorskú skladbu v nahrávacom štúdiu a zabezpečí podporu pri štarte na profesionálnej gospelovej hudobnej scéne.

 Prihlásiť sa môže každý hudobný interpret (spevák, speváčka, skupina/zbor), ktorý v roku začatia súťaže v tejto pozícii vystupuje maximálne päť rokov (pôsobí od 2011 a neskôr) a obsahom textov svojich skladieb ho možno zaradiť medzi gospelových hudobných interpretov. Interpret môže prihlásiť ľubovoľnú skladbu, ktorej je autorom. Kapela môže prihlásiť ľubovoľnú skladbu, ktorej je autorom. Zároveň však musí ísť o skladbu, ktorá nebola nikdy predtým nahrávaná v profesionálnom štúdiu. Do súťaže sa môžu zapojiť aj účastníci predošlých ročníkov súťaže, ale s inou skladbou než v prípade súťaže Gospeltalent 2013, resp. 2011.

Gospel talent 2016 organizuje portál iGospel a spevák a skladateľ Richard Čanaky v spolupráci s Rádiom Lumen. Súťaž sa od jej vzniku v roku 2009 uskutočňuje pod záštitou poslanca Európskeho parlamentu Miroslava Mikolášika, ktorý je zároveň organizačným garantom projektu. Hlavným mediálnym partnerom súťaže je portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) – www.teraz.sk.

 

Súťaž Gospeltalent 2016 štartuje 15. februára.
Po štyroch etapách ju ukončí finálové kolo 5. mája.

Súťaž prebehne vo viacerých fázach. Spomedzi všetkých prihlásených skladieb vyberie širšia desaťčlenná odborná porota semifinalistov v rámci troch kategórií (spevák, speváčka, skupina/zbor). Tí z nich, ktorí v semifinálovom internetovom hlasovaní získajú od fanúšikov najviac hlasov, postúpia do Veľkého finále. V živom finálovom prenose o víťazoch rozhodne hlavná odborná porota.

Traja interpreti, ktorí sa stanú víťazmi súťaže, získajú od organizátorov možnosť bezplatného nahratia a masteringu jednej víťazom vytvorenej skladby v nahrávacom štúdiu Umpax v Prešove. Musí ísť o novú skladbu, ktorá nebola nikdy predtým nahrávaná v  profesionálnom štúdiu. Nahratie skladby sa uskutoční do 31. júla 2016. Rádio Lumen zaradí podľa vlastných kritérií tieto skladby do rotácie vo vysielaní a zároveň ich nasadí ako novinky do Gospelparády v období do troch mesiacov od vzniku profesionálnych verzií skladieb.
Víťazi zároveň získajú možnosť vystúpiť na kresťanských festivaloch na Slovensku, koncertné vystúpenie v Bruseli (v spolupráci s garantom Miroslavom Mikolášikom, poslancom Európskeho parlamentu), koncertné vystúpenia v rámci jesenného turné Gospeltalentu, predstavenie v sieti mediálnych partnerov súťaže, ako aj 3-dňový pobyt v špičkovom ubytovacom zariadení vo Vysokých Tatrách. Interpret, ktorý získa Cenu fanúšikov, zároveň vyhrá bezplatné natočenie klipu k víťaznej skladbe.

Gospel talent 2016 - dakujeme partnerom
Europoslanec Miroslav Mikolasik

Pod záštitou

TERAZ.SK

Hlavný mediálny partner

Penzion Nebeski Polar

Špeciálni partneri

Organizátori

Mediálni partneri

Partneri

Gospel Talent 2016 zverejní viac informácii uz 15. februára 2016

Vypočuj si hymnu Gospeltalentu 2016

Semifinálové skladby

všetky kategórie spevák speváčka skupina / zbor

Ku Tvojim nohám

Zuzana Šelianová

Ku Tvojim nohám

Súťažná skladba hovorí, že každý z nás niečo hľadá. Ak dovolíme Bohu vojsť do nášho života, prežiari ho svojou láskou, uisťuje autorka.

Keď padám

Janka Glovaťáková

Keď padám

Skladala piesne pre detský a mládežnícky spevácky zbor, ktoré spievajú na omšiach v jej farnosti. Janka z Oravskej Polhory sa v hudbe...

Neverná

Katka Máliková

Neverná

Skladba pochádza z obdobia, keď sa autorka chcela venovať gospelovej tvorbe, napokon však vznikla iba táto jediná pieseň.

Mária - Kráľovná

Stanislava Vassová

Mária - Kráľovná

Študuje operný spev a ženám túži povedať, že popri celebritách, ktoré sa snažia zadávať pravidlá krásy, je najlepším ženským vzorom Mária.

Verím, že si tu

Martina Kavuliaková Stríbrnská

Verím, že si tu

Piesne skladá ako odozvy toho, čo prežíva s Bohom. Súťažná je výsledkom ťažšieho životného obdobia, z ktorého jej dal Boh víťazne vyjsť.

Modlitba pokoja

Rony

Modlitba pokoja

Modlitba pokoja chce poslucháča zastaviť v uponáhľanom svete. Rony zložila svoju prvú gospelovú pieseň a ponúka sa do služby mladým a do...

Boh ťa hľadá

Monika Janoťáková

Boh ťa hľadá

Hovorí, že je kvapkou v mori nekonečnej Božej lásky a rada sa dotýka hĺbok. Vyhrať by chcela iba vtedy, ak najviac sŕdc...

Keď odchádza tma

Ivana Lacková

Keď odchádza tma

Zázrivčanka Ivana Lacková má neskutočnú chuť tvoriť hudbu a svojou hudobnou prvotinou ukazuje na osobu ženy v živote viery. 

Snívam stále

Lýdia Rišová

Snívam stále

Speváčka a hudobníčka Lýdia Rišová túži privádzať ľudí do Božej prítomnosti vo chvále. "On nechce nič viac, len tvoje srdce," pozýva autorka.

Psalm 33

Michaela Adamcová

Psalm 33

Prvou súťažnou skladbou štvrtého ročníka Gospeltalentu je zhudobnený biblický žalm Michaely Adamcovej z Dolného Kubína.